Haloterapija (Druskų terapija). Kas tai?
Haloterapijos seanso metu pučiamas sausos druskos molekulės susmulkintos iki nano dalelių.
Haloterapijos seansas.
Tai nevaistinis fizinės gerovės užtikrinimo metodas, sukurtas naudojant susmulkintas iki nano dalelių druskų aerozolis. Pagrindinis šio metodo veiksnys – seanso metu kvėpuojame druskos nano dalelėmis, patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu, saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Druskos dalelės tokios mažos, kad per kvėpavimo takus patenka iki smulkiųjų bronchų, bronhialų, alveolių dėl to žmogus ima lengviau atsikosėti, pradeda valytis bronchai, pasidaro lengviau kvėpuoti, NaCl susilietus alveolėse su surfaktantu vyksta cheminės reakcijos, valosi alveolės.
Kvėpavimo sistemos ligos yra vienos dažniausių ir užima 3-4 vietą pagal sergamumą, varžosi su širdies ir kraujagyslių ligomis, infekcijomis bei vėžiniais susirgimais. Kvėpavimo takų ligas sukelia įvairūs virusai (rinovirusai, koronavirusai, respiracinis sincitinis virusas, gripo virusas, paragripo virusas) bei bakterijos (Chlamydia pneumoniae, Boroletella pertussis, Mycoplasma pneumoniae, Mycobacterium tuberculosis ir kt.) arba negalavimai išsivysto dėl kitų lėtinių ligų, pvz. astmos. Persirgus korono virusu, pniaumonija – pažeistus plaučius galima atstatyti tik halaterapija ir fosfolipidais.
Haloterapija rekomenduojama jei jus vargina:
- Virusinių infekcijų ir peršalimo ligų profilaktikai
- Lėtinės plaučių ligos
- Pneumonija
- Bronchinė astma
- Kvėpavimo takų ligos
- Acidozė (užrūkštintas organizmas)
- Hipoksija (degonies badas)
- Sinusitas, faringitas, rinitas
- Kvėpavimo takų valymui nuo atmosferos užterštumo, tabako dūmų
- Alerginių susirgimų profilaktikai
- Odos susirgimų profilaktikai
- Žvynelinė
- Atopinis dermatitai
- Imuniteto stiprinimui
- Alerginė sloga
- Riebalinė seborėja
- Brendimo spuogai
- Vegetatyvinės nervų sistemos harmonizavimui
- Blogas miegas, stresas, nervinė įtampa
- Psichinės ir emocinės būklės gerinimui
- Lėtinis nuovargis
Rekomenduojamas 10-20 haloterapijos seansų kursas.
Seansas – Haloterapijos / Vaikui – trukmė 30 min. Suaugusiam – trukmė 45 min.
Haloterapija netinka:
Turintys kraujavimą iš plaučių, sunkų širdies, kvėpavimo nepankamumą. Sergant sunkiomis inkstų ligomis.
Šiek tiek istorijos.
1843 m. lenkų gydytojas F.Bočkovskis išsakė prielaidą, kad druskų kasyklų oras, prisotintas druskų dalelėmis, pasižymi gydymosiomis savybėmis ir gali būti naudojamas gydant kvėpavimo organų ligas. Jis Veličkoje (netoli Krokuvos), kurioje yra garsios druskų kasyklos, įkūrė gydyklą, kurioje buvo gydomi ligoniai, sergantys įvairiomis kvėpavimo organų ligomis. Speleoterapija (gydymas druskų kasyklų mikroklimato sąlygomis) šiuo metu naudojama ten, kur yra druskų kasyklos – Velička (Lenkija), Solotvino (Ukraina), Berezniaki (Rusija), Bad Hastein (Vokietija), Solbad (Austrija) ir kitose šalyse. Nustatyta, kad pagrindinis gydomasis faktorius yra šių kasyklų oras, prisotintas akmens duskos dalelėmis. 20 amžiaus 9-ajame dešimtmetyje buvo pradėti bandymai, siekiant atkurti druskų kasyklų mikroklimatą dirbtinėmis sąlygomis. Kadangi pagrindinius šio metodo veiksnys yra sausas druskų aerozolis, šis metodas buvo pavadintas „haloterapija“ („hals“ – graik. „druska“). Šis pavadinimas atspindi pagrindinį speleoterapijos faktorių – natūralios akmens druskos sauso aukšto dispersiškumo aerozolį, kurio parametrai atitinka druskų kasyklų mikroklimato sąlygas. Specialiai įrengtos patalpos, kuriose taikomas haloterapijos metodas, buvo pavadintos „halokamera“ , „halokompleksas“ (taip pat ir kiti pavadinimai – speleokamera, druskų grotos, druskų uola). Per daugelį metų sukaupta patirtis leido ženkliai patobulinti haloterapijos metodą ir įrangą šiam metodui realizuoti. Šiuolaikiniu dirbtinio druskų kasyklų mikroklimato taikymo standartu tapo kontroliuojamos haloterapijos metodas, kurio pagalba kontroliuojami halokameros mikroklimato parametrai, kurie yra analogiški gamtiniams parametrams. Kontroliuojamos haloterapijos metodas realizuojamas įrengiant halokameras ir naudojant halogeneratorius.
Teigiama, kad 20 minučių, praleistų druskų kambaryje, organizmui suteikia tokį poveikį, kaip praleidus 5 dienas pajūryje.